lubię to

wtorek, 5 marca 2013

5 porad, jak pisać posty na bloguJednym z najważniejszych kluczy do sukcesu blogów dostarcza wyjątkową zawartość. Przeczytaj te pięć porad, aby upewnić się, że czytelnicy twojego bloga będą wracać 

1. Wybierz odpowiedni styl dla twojego bloga

Każdy blog ma swoją grupę docelową dla której chce pisać. Przed rozpoczęciem pisania bloga, okreś kim są twoi pierwotni lub przyszli czytelnicy. Kto będzie chciał czytać Twojego bloga i dlaczego? Czy oni poszukują profesjonalnej informacji czy dyskusji lub zabawy i śmiechu? Nie możesz patrzeć tylko na swoje cele, ale również na oczekiwania twojej publiczności. Następnie należy zdecydować, jaki styl najbardziej będzie odpowiadał do twojego bloga i konsekwentnie pisać w takiej budowie.

2. Bądź szczery

Blogi, które napisane są w uczciwy głos i naprawdę pokazują, kim jest pisarz, często są najbardziej popularne. Pamiętaj, że kluczowym elementem do sukcesu bloga jest wspólnota, która rozwija się wokół niej. Reprezentować siebie i swoją treść szczerze i otwarcie i lojalność czytelnika niewątpliwie rozwijać.

3. Nie dawaj linków do innych treści

Blog jest czasochłonny i  czasami może to być bardzo kuszące, nie wchodź w tą pułapkę, czytelnicy nie chcą w ślad nawigacyjny, aby znaleźć coś ciekawego do czytania. Jeżeli takie linki będziesz umieszczać możesz stracić czytelników, który znajdzie sobie lepszy blog niż twój i tam pozostanie. Jest to niewątpliwe bardzo prosta metoda do zmniejszenia ilości wyświetleń twojej strony.

4. Nie łam praw autorskich

Nie ryzykuj o oskarżenie łamanie praw autorskich , plagiat lub kradzież materiałów z innego blogu lub strony. Jeśli znalazłeś informacji na innym blogu lub stronie internetowej, którą chcesz, aby omówić na swoim blogu na pewno musisz podać link do oryginalnego źródła

5. Napisz krótkie akapity

Wizualna atrakcyjność bloga treści mogą być tak samo ważne, jak sama zawartość. Napisz swojego bloga w krótkich punktach (nie więcej niż 2-3 zdania jest to bezpieczna zasada), aby zapewnić wizualną ulgę od strony tekstowej. Większość czytelników będzie patrzeć na część bloga lub strony internetowej przed przeczytaniem go w całości. Na blogach w których jest pełno tekstu i mało przestrzeni jest bardzo prawdopodobne że czytelnik zniechęci się i opuści twoją stronę, staraj się aby na blogu było więcej białej przestrzeni i dodawaj także własne zdjęcia.

2 komentarze: